Damian Borkowski pierwszym Mistrzem Szybkich Poniedziałków w Apex One

Letnia edycja wyścigów społeczności simracingowej w Apex One wyłoniła pierwszego Mistrza. Został nim Damian Borkowski, 29-letni geolog z Żagania. Z nowym Mistrzem rozmawiał Olek Chrobot, organizator Szybkich Poniedziałków w Apex One.

Olek Chrobot: Cześć Damian, gratuluję zwycięstwa w letniej edycji szybkich poniedziałków! Trzeba uczciwie powiedzieć, że poza Konradem, który jest profesjonalnym kierowcą wyścigowym, nie było dla ciebie konkurencji. Jak oraz kiedy rozpoczęła się twoja przygoda z wirtualnym ściganiem?

Damian Borkowski: Cześć, dziękuję. Rywalizacja była na wysokim poziomie i mam nadzieję, że w kolejnym sezonie będzie jeszcze lepsze ściganie. Ostatnie dwie rundy były przedsmakiem tego, co może nas czekać w nadchodzących wyścigach. Konrad postawił mi bardzo mocny opór, nie ukrywam, że byłem zaskoczony, ponieważ wcześniej go nie znałem.

Jeżeli chodzi o pierwsze kroki w simracingu, było to 3 lata temu, oczywiście w Assetto Corsa. Był to sezon na Republic of Simracers. Bodajże autami GTE. Zająłem wtedy odległą 43 pozycję.

Damian Borkowski
Damian Borkowski cytat

OC: Pytanie, które nurtuje większość naszych czytelników. Na jakim sprzęcie zaczynałeś, jaką kierownicę poleciłbyś teraz początkującym, żeby za trzy lata mogli podnieść puchar?

DB: Zaczynałem na LOGITECH WingMan Formula Force GP, ale bardzo szybko uległa “uszkodzeniu”. Zmieniłem ją na G29, którą mam do dzisiaj.
Myślę, że G29 byłaby odpowiednia dla początkujących graczy lub troszkę droższe T300 RS GT.

OC: Gdybyś miał wymienić swój największy e-sportowy sukces, to będzie to…

DB: Myślę, że czwarte miejsce w ostatnim sezonie Republic of Simracers, Open Series S5. Ze względu na to, że poziom był bardzo wyrównany. Ostateczne miejsca kierowców w klasyfikacji generalnej, poznaliśmy dopiero w ostatnim wyścigu.

Damian Borkowski

OC: Próbowałeś w przeszłości lub może nadal startujesz w jakiś motorsportowych seriach?

DB: Nie, niestety nigdy nie próbowałem, ale z chęcią podjąłbym rękawice.

OC: Może być ku temu szansa, będziemy się starać o tego typu nagrody.

OC: Wiedząc już, że nie jesteś przypadkową osobą i posiadasz doświadczenie. Jak oceniasz nasz event? Musimy zachęcić innych kierowców, żeby trochę utrudnili ci zdobycie kolejnych pucharów ;)

DB: Słowa uznania należą się organizatorom, przede wszystkim, że z konsekwencją, co tydzień organizowali rundy, nie poddali się nawet przy mniejszej frekwencji. Oczywiście były pewne mankamenty, która można byłoby poprawić bądź dodać pewne rozwiązania, ale już na ostatniej rundzie widzieliśmy, że to, co kiedyś brakowało, zostało wprowadzone. Tak więc sezon jesienny zapowiada się jeszcze bardziej profesjonalnie.

OC: Która kombinacja, tor plus auto, przypadła ci najbardziej do gustu? Co najchętniej powtórzysz, gdy spotkasz się ze znajomymi i poleciłbyś naszym czytelnikom?

DB: Najbardziej przypadła mi do gustu kombinacja Suzuka i Toyota TS040. Zawsze z chęcią polecam auta LMP plus do tego mógłby być na przykład tor Monza.

OC: Świetnie, na pewno przypadnie ci do gustu nasz event we współpracy z Perrin’em.

OC: Na koniec, co robi Damian w wolnym czasie poza ściganiem? Doszły mnie słuchy o pasji do planszówek ;)

DB: Najczęściej gramy właśnie w planszówki, ostatnio bardzo często ogrywamy Nemesisa. W większym gronie to raczej gry pokroju “iKnow” czy “Avalon”. Poza planszówkami to wypady do kina czy ostatnio wkręciliśmy się w PubQuiz.

Mamy nadzieję zobaczyć się z Damianem wkrótce na kolejnej edycji Szybkich Poniedziałków! 

borkowski_ankieta

Kliknij w link, by przeczytać pozostałe wywiady Apex One