Ania Gańczarek gościem akcji Miesiąca Kobiet w Apex One

W ramach wspólnej akcji Miesiąca Kobiet z Porsche Wrocław i społecznością Motoheels, mieliśmy okazję spotkać się w Apex One z reprezentantkami świata motorsportu. O zamiłowaniu do elegancji, motoryzacji i planach na sezon opowiada nam Anna „Ganczi” Gańczarek, kierowca rajdowy oraz Wyścigowa Mistrzyni Polski.

Apex One: Co jest Twoją inspiracją w świecie motoryzacji? Co zaszczepiło w Tobie zamiłowanie do stylu retro i klasycznych pojazdów?

Anna Gańczarek: Głównie myślę, że to miłość do Włoch i włoskiego stylu. Z dodatkiem angielskiej pop kultury. Wszystko, co kocham w życiu i motoryzacji. Chce tworzyć własną jakość, inspiruję się wszystkim, co dookoła. Jeżeli mnie zapytasz, co najbardziej podobało mi się w Villa D’Este to ludzie. Ciągle spotykam kogoś, kto mnie rozwija i motywuje.

Ania Ganczarek Cytat

AO: Czy jest jakaś seria wyścigów, o których marzysz, żeby wziąć udział?

AG: Rozumiem, że słowo marzysz jest tu kluczowe, więc nie mam ograniczeń. Ciekawym formatem sportowym jest Extreme E, czyli seria wyścigów terenowych elektrykami. Bardziej ciągnie mnie do rajdów, więc Puchar Świata Cross Country. Jeżeli zostajemy w sferze wyścigów, to chciałabym kiedyś spróbować przejechać się bolidem w W Series.

Anna Ganczarek Porsche

Wrażenia z jazdy na symulatorach w Apex One

AO: Miałaś okazję trenować jazdę na symulatorach w centrum Apex One. Czy poleciłabyś początkującym zawodnikom taką formę ćwiczeń przed zawodami?

AG: Centrum Apex One to miejsce, gdzie można zakochać się w symulatorach, nawet jeśli wcześniej nie było się fanem simracingu. Polecam gorąco. Mega zaawansowane konstrukcje i technologia robią wrażenie.

Na symulatorach nie płacimy surowej kary za błąd i wypadek, a dużo się uczymy. Doskonały trening.

Plany na sezon 2022

AG: Jestem w połowie sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Startuję w zespole Hołowczyc Racing w Pucharze Dacia Duster Cup. Przede mną rajd Polskie Safari oraz kultowa Baja Poland.

Poza startami uczestniczę również w eventach związanych z motoryzacją klasyczną. W tym roku byłam na przepięknym Concorso Eleganza Villa D’Este i właśnie wróciłam z Goodwooda. W planach mam kolejne wydarzenia, np. Goodwood Revival.

Śledź Anię „Ganczi” Gańczarek w Social Mediach:

Kliknij w link, by zobacz pozostałe rozmowy w ramach Miesiąca Kobiet w Apex One